Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej 2023 w Ciechocinku. Wystąpiło 50 solistów. Zdjęcia z wydarzenia

Ewelina Fuminkowska
Ewelina Fuminkowska
To już 26. Festiwal Młodzieży Niepełnosprawnej 2023, który odbył się w Ciechocinku.
To już 26. Festiwal Młodzieży Niepełnosprawnej 2023, który odbył się w Ciechocinku. Ewelina Fuminkowska
Na scenie w Muszli Koncertowej w Ciechocinku podczas dwóch dni konkursowych zaprezentowało się 50 młodych wokalistów. Za nami 26. Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej.

W tym roku podczas 26. edycji Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej wystąpiło 50 młodych wokalistów z całej Polski. Przez dwa dni czarowali publiczność swoimi występami, a ich poczynaniom przyglądało się jury w składzie Ewa Niedlich, Alicja Kulińska i Sławomir Małecki.

Zmagania konkursowe rozpoczęły się w czwartek, 14 września i trwały dwa dni. W sobotę, 16 września przed publicznością wystąpią laureaci tegorocznego festiwalu. Kogo nagrodziło jury, okaże się od godziny 15.

Wielka Gala odbędzie się w Muszli Koncertowej w ciechocińskim Parku Zdrojowym.

Występującym na scenie towarzyszyła orkiestra, co dodawało dodatkowych emocji.

W ramach festiwalu rozpoczęły się warsztaty, które poprowadzili instruktorzy na czele z Ludmiłą Małecką.

- To dzięki temu nasi wokaliści tak świetnie zgrali się z orkiestrą, co nie jest łatwe - dodał Mirosław Satora, prowadzący Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej.

Ponadto festiwalowi towarzyszyła promocja mięsa drobiowego. Związek hodowców częstował mieszkańców i kuracjuszy rosołem i mięsem drobiowym z grilla, dodatkowo były przeprowadzone konkursy.

- Jestem tu przez przypadek. Szłam na spacer i usłyszałam muzykę. Piękne występy, świetna muzyka i bardzo podziwiam młodych solistów, którzy mimo swoich różnych niepełnosprawności postanowili wystąpić na takiej scenie - tłumaczy pan Grażyna z okolic Bolesławca.

Festiwal i muzyka przyciągnęła kuracjuszy. - O festiwalu usłyszałam od koleżanki z sanatorium. Przyszłam popatrzeć i cieszę się, że możemy razem pośpiewać. Nie ma sztywnej atmosfery - mówi pani Jadwiga z Warszawy.

Pani Zofia ze Starogardu Gdańskiego przez 36 lat opiekowała się niepełnosprawnym synem. - Wspominam sobie te chwile z sentymentem. Było ciężko, ale gdy mój syn zmarł, straciłam sens życia. Mąż opuścił mnie po narodzinach Radka. Zostałam z dwójką dzieci. Dopiero później mój starszy syn zaczął mi tłumaczyć, że teraz mam czas dla siebie. Cieszę się, że mam go, wnuki, ale wiele mam ma tylko jedno niepełnosprawne dziecko - opowiada.

Konkurs przeprowadzano w dwóch kategoriach wiekowych do 20. roku życia i dla starszych wykonawców. Każdy solista zmagał się z problemami, mimo wszystko pokonał strach i wystąpił. Oklaskom nie było końca, gdy na scenę weszli wszyscy występujący i wspólnie wykonali jeden utwór "Serce za uśmiech".

- Główną ideą jest pokazanie tego, że dzieci niepełnosprawne też mają swoje talenty. To miejsce to okazja do ich zaprezentowania - dodał Mirosław Satora.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej 2023 w Ciechocinku. Wystąpiło 50 solistów. Zdjęcia z wydarzenia - Aleksandrów Kujawski Nasze Miasto

Wróć na ciechocinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto