Ciechocinek dba o bezpieczeństwo seniorów. Przystąpili do kampanii edukacyjnej

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Władze Ciechocinka otrzymały oficjalne certyfikaty udziału w kampanii skierowanej do seniorów
Władze Ciechocinka otrzymały oficjalne certyfikaty udziału w kampanii skierowanej do seniorów Um Ciechocinek
Udostępnij:
Ciechocinek przystąpił do kampanii "Bezpieczny Senior - stop manipulacji, nie daj się oszukać". Projekt ma chronić osoby starsze przed czyhającymi niebezpieczeństwami.

Wideo. Rodzinny kapitał opiekuńczy

Bezpieczny senior w Ciechocinku

„Ludzie starzy pomagają nam mądrzej patrzeć na ziemskie wydarzenia, ponieważ dzięki życiowym doświadczeniom zyskali wiedzę i dojrzałość” – pisał w liście do osób w podeszłym wieku Jan Paweł II.

Projekt "Bezpieczny Senior - stop manipulacji, nie daj się oszukać" służy edukacji w zakresie prawa i bezpieczeństwa osób starszych, uświadamia i przestrzega seniorów przed manipulacjami oraz wreszcie demaskuje najnowsze techniki oszustw (wg. oficjalnych danych przestępcy stosując różnego rodzaju oszustwa, każdego roku, wyciągają z kont Seniorów ponad 85 mln złotych). Stąd edukacja osób starszych w obszarze bezpieczeństwa jest tak bardzo istotna.

Druga z kampanii "Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia" służyć ma uświadamianiu seniorów jak szkodliwe jest zażywanie nadmiernej ilości leków, suplementów i wyrobów medycznych (często niezwykle ekspansywnie reklamowanych w mediach). Zwraca ona uwagę na problem lekomanii, która jest równie niebezpieczna jak inne uzależnienia od środków wywołujących działania psychoaktywne.

Akcja ma na celu wsparcie pacjentów i lekarzy w odpowiedzialnym stosowaniu i nie nadużywaniu leków. Od wielu lat borykamy się w Polsce z problemem polipragmazji - nadużywaniem i niewłaściwą ordynacją leków, która może powodować ciężkie powikłania terapeutyczne. Zachęca wreszcie do konsultacji lekarskich w celu zoptymalizowania zestawu leków rzeczywiście niezbędnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Ciechocinek dba o bezpieczeństwo seniorów. Przystąpili do kampanii edukacyjnej - Aleksandrów Kujawski Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie