Wyniki 19. kolejki 3. ligi grupa 2 [11-12 marca 2022]

OPRAC.:
Marcin Gołembiewski
Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz
Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz Dariusz Bloch
W piątek i sobotę odbędą się mecze 19. kolejki 3. ligi grupa 2. Podawać będziemy wyniki i strzelców.

19. kolejka 3. ligi, grupa 2

Sobota 12 marca 2022
Stolem Gniewino - Pogoń II Szczecin 0:5 (0:1)
Bramki: Oskar Kalenik (16), Stanisław Wawrzynowicz (71), Wojciech Lisowski (75), Błażej Starzycki 2 (82, 90)
Początek o godzinie 12:00. Sędziuje Krzysztof Ulatowski (Bydgoszcz)

Bałtyk Koszalin - Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:2 (1:0)
Bramki: Adrian Cybula (39) - Daniel Kaczmarek (57), Dawid Przybyszewski (84, karny)
Początek o godzinie 12:00. Sędziuje Dawid Błażejczyk (Bydgoszcz)
Transmisja

Trwa głosowanie...

Mistrzem 3. ligi, grupa 2 w sezonie 2021/22 będzie?

Kluczevia Stargard - Kotwica Kołobrzeg 0:4 (0:1)
Bramki: Dominik Chromiński (31), Grzegorz Skowroński (60), Michał Graczyk (75), Rafał Mackowiak (84)
Początek o godzinie 13:00. Sędziuje Piotr Pazdecki (Koszalin)

Świt Skolwin - GKS Przodkowo 2:0 (1:0)
Bramki: Patryk Bil (17), Paweł Krawiec (50)
Początek o godzinie 14:00. Sędziuje Dawid Kuraszkiewicz (Gorzów Wielkopolski)

KP Starogard Gdański - Błękitni Stargard 0:4 (0:0)
Bramki: Maciej Liśkiewicz (46), Damian Niedojad (53), Jakub Stawski (70, 81)
Początek o godzinie 15:00. Sędziuje Piotr Wiśniewski (Bydgoszcz)

Jarota Jarocin - Unia Janikowo 4:2 (1:1)
Bramki: Krzysztof Bartoszak (30, karny), Kacper Szymankiewicz (65), Antoni Prałat (90), Mateusz Dunaj (90+5) - Przemysław Kędziora (11), Sebastian Ginter (90+4)
Początek o godzinie 15:30. Sędziuje Damian Nowak (Wrocław Fabryczna)

Zawisza Bydgoszcz - Sokół Kleczew 1:0 (0:0)
Bramka: Kamil Żylski (60)
Początek o godzinie 17:00. Sędziuje Wojciech Płókarz (Gdańsk)

Bramka: Żylski (60). ZAWISZA: Dumieński - Jastrzembski, Maciejewski, Paliwoda, Wędzelewski, Sochań, Żylski (69. Żylski), Mielcarek (69. Koziara), Żyliński (69. Piekuś), Okuniewicz (51. Szelong), Oczkowski (23. Chachuła); SOKÓŁ: Koliński - Kaliszan, Kowalczuk, Zawistowski, Domagalski, Molewski, Majer (66. Kołodziej), Koziorowski, Bartosik (71. Nowak), Biegański, Matuszewski (89. Kozłowski).
18:56

Koniec meczu. Zawisza wygrał 1:0!

Wkrótce wideo i galeria zdjęć.

Tutaj galeria zdjęć z meczu

18:55

90+6' - minuta

Molewski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne. Duże zamieszanie pod bramką Zawiszy, ale ostatecznie aut dla niebiesko-czarnych.

18:53

Pierwsze zwolnienie trenera

Ciekawostka. Włocłavia zwolniła trenera ! Po pierwszym meczu rundy wiosennej w 4. lidze kujawsko-pomorskiej Kamil Krajewski został zdymisjonowany z funkcji trenera. W sobotę Włocłavi przegrała u siebie z Lechem Rypin 0:1. Więcej -  https://wloclawek.naszemiasto.pl/wyniki-meczow-18-kolejki-4-ligi-kujawsko-pomorskiej-sezon/ar/c2-8717375

18:50

90+2 - minuta

Molewski w pole karne do Domagalskiego. Ten strzela, ale kapitalną interwencją popisał się Szelong.

18:48

90' - minuta

Tym razem to bramkarz Sokoła został ukarany czerwoną kartką. Mateusz Koliński odesłany do szatni!

18:45

89' - minuta

Kozłowski zmienia Matuszewskiego.

18:44

86' - minuta

Piotr Kołc ukarany żółtą kartką. Wygłosił zbyt głośno swoje uwagi do pracy sędziów,

18:39

82' - minuta

Obraz gry nie zmienia się, choć i Zawisza przeprowadził niezłą kontrę. Po niej jednak do ofensywy ruszyli przyjezdni, ale Molewski nie trafił z bliskiej odległości.

18:32

75' - minuta

W ostatnich minutach to goście, co oczywiste, są częściej w posiadaniu piłki. Nie mają jednak na razie dobrego pomysły na sforsowanie obrony Zawiszy. Przed momentem wywalczyli sobie rzut rożny, ale Szelong wybił piłkę poza pole karne.

18:29

71' - minuta.

Nowak za Bartosika. Zmiana także w zespole Sokoła.

18:26

69' - minuta

Goście przeprowadzili dwa groźne ataki, ale byli w tym abrdzo niedokładni. W zespole Zawiszy doszło do potrójnej zmiany. Zeszli Mielcarek, Żylski, i Żyliński, a na boisku pojawiki się Piekuś, Furst, Koziara.

18:24

66' - minuta

Kołodziej zmienia Majera.

18:18

60' - minuta. 1:0 dla Zawiszy!

Zawisza obejmuje prowadzenie. Bydgoszczanie mimo gry w dziesiątkę grali bardzo aktywnie z kontry i jedna z kontr przyniosła skutek w postaci gola.

18:10

53' - minuta

Molewski z rzutu wolnego, ale wprost w mur. Po chwili efektowna kontra Zawiszy - Żyliński przebiegł z jednego pola karnego w drugie, ale poślizgnął się tuż przed bramkarzem Sokoła.

18:07

50' - minuta

W bramce Zawiszy pojawił się Szelong, a w polu nie zobaczymy już Okuniewicza.

18:06

49' - minuta. Czerwona kartka!

Michał Dumieński faulował tuż przed polem karnym. Sędzia ukarał bramkarza Zawiszy czerwoną kartką!

18:03

46' - minuta

Rozpoczyna się druga połowa meczu!

17:46

Koniec pierwszej połowy - do przerwy 0:0

Wracamy za kilkanaście minut. Do przerwy jest 0:0, ale tuż przed jej rozpoczęciem żółtą kartką został ukarany jeszcze Okuniewicz. Bramek nie widzieliśmy, ale mecz nie należy do specjalnie nudnych. Kilka szybkich ataków obu drużyn mogło się podobać, ale z dobrej strony pokazali się bramkarze. Czekamy na kolejne 45 minut + to, co doliczy sędzia.

17:42

40' - minuta

Świetnie zapowiadają się kontra przyjezdnych. Dumieński obronił strzał Biegańskiego. Z 20. metra dobijał Domagalski, ale posłał piłkę wysoko nad bramką.

17:39

38' - minuta

Okres bardziej ofensywnej postawy zespołu Sokoła, efektem trzy rzuty rożne - ten ostatni po interwencji Dumieńskiego. Ostatecznie jednak bydgoszczanie oddalili grę od własnej bramki. A nawet ruszyli z kontrą - strzał Żylskiego z dystansu odbił się jednak od nogi jednego z graczy gości.

17:35

33' - minuta

Z dystansu uderzał Sochań, ale Koliński nie miał większych kłopotów z interwencją.

17:33

32' - minuta

Kolejna niezła okazja Zawiszy. Żyliński oddał strzał, który został obroniony przez bramkarza. Do piłki dopadł Sochań, ale został powstrzymany przez obrońców Sokoła.

17:31

30' - minuta

Ładny strzał Okuniewicza, który próbował przelobować bramkarza. Po chwili jednak słychać było jęk zawodu z trybun, bo wiem gracz Zawiszy posłał jednak piłkę minimalnie obok bramki.

17:28

Dzisiejszy mecz z trybun ogląda trener Olimpii Grudziądz Marcin Płuska. Za tydzień w Grudziądzu czekają nas bowiem derby Olimpia - Zawisza.

17:25

Zakończyła się nasza relacja z meczu Unii Janikowo. Jak podaje nam redakcyjny kolega, zespół z naszego regionu uległ ostatecznie 2:4.

17:24

23' - minuta

Zmiana w Zawiszy. Boisko opuścił kontuzjowany Oczkowski, a widzimy na nim już Jana Chachułę.

17:22

21' - minuta

Dwie groźne akcje obu zespołów. W sytuacji Sokoła w ostatniej chwili akcję zatrzymał stoper Zawiszy, a później to bramkarz gości był zmuszony do interwencji i sparowania piłki na rzut rożny.

17:20

18' - minuta

Maciejewski ukarany został żółtą kartką. a na trybunach "Graj Zawisza graj. Wszystko z siebie daj.".

17:16

15' - minuta

Oczkowski przechwycił piłkę na 30. metrze i zagrał na lewą stronę do Żylskiego. Ten ruszył w okolice pola karnego, ale jego podanie wzdłuż bramki było już jednak nie udane. Po chwili ni to strzał, nie podanie Matuszewskiego.

17:15

13' - minuta

Mielcarek dośrodkował z rzutu rożnego, ale bramkarz Sokoła bez większych problemów schwytał piłkę i uspokoił sytuację pod własną bramką.