Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spotkanie z Tadeuszem Adamcem, autorem albumu "Aleksandrów osobisty" [zdjęcia]

Ewelina Fuminkowska
Ewelina Fuminkowska
Spotkanie z Tadeuszem Adamcem, autorem albumu "Aleksandrów osobisty", który powstał pod red. Michała Wiśniewskiego
Spotkanie z Tadeuszem Adamcem, autorem albumu "Aleksandrów osobisty", który powstał pod red. Michała Wiśniewskiego Ewelina Fuminkowska
Po raz drugi Stowarzyszenie Kuźnia Talentów zaprosiło mieszkańców Aleksandrowa Kujawskiego na spotkanie z Tadeuszem Adamcem, autorem niezwykłego albumu o mieście. Można znaleźć w nim wspomnienia i niepublikowane dotąd zdjęcia.

Na podstawie kolekcji zdjęć i historii opowiedzianych przez pana Tadeusza Adamca powstała wyjątkowa publikacja pod redakcją Michała Wiśniewskiego, dokumentująca życie Aleksandrowie Kujawskim w okresie ostatnich 100 lat.

W albumie "Aleksandrów osobisty" można znaleźć nie tylko zdjęcia miasta, rodzinne fotografia pana Tadeusza, ale także fotografie, które po raz pierwszy zostały opublikowane. Wstęp to wywiad z autorem, który opowiada o dzieciństwie, pierwszej pracy na kolei, swoje żonie, ale także o mieście, do którego trafił przez przypadek. Wojenna zawierucha sprawiła, że przeprowadził się w okolice Sompolna, a później do siostry do Aleksandrowa Kujawskiego.

Miasto pokochał, bo przecież mało takich, pełnych uroku i magii miejsc.

W albumie może porównać Aleksandrów teraz i ten w latach PRL, zobaczyć, jak się zmieniał, co zostało.

Egzemplarz książki wraz z autografem można było otrzymać podczas jednego z dwóch spotkań organizowanych przez Kuźnię Talentów.

Drugie odbyło się w bibliotece, 11 maja i przyciągnęło wielu mieszkańców.

- Niestety nie będzie dodruku tego albumu - powiedział na spotkaniu Tadeusz Adamiec. - Ale będzie sześć innych albumów. W swoich zbiorach mam wiele zdjęć, które mogą pojawić się na kartach kolejnych albumów.

- Gratuluję i trzymam kciuki za kolejne. Widać po dzisiejszym spotkaniu, że zainteresowaniem dawnym Aleksandrowem jest ogromne, co bardzo cieszy - dodał Arkadiusz Gralak, burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego.

Publikacja została wydana przez Stowarzyszenie Kuźnia Talentów. Peron 9 i ¾ w ramach projektu dedykowanemu 160 rocznicy powstania dworca kolejowego w Aleksandrowie Pogranicznym – obecnie Kujawskim. Projekt zastał sfinansowany dzięki dotacjom z Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu NOWE FIO na lata 2021-2030 Edycja 2022 oraz Gminy Miejskiej Aleksandrów Kujawski.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na aleksandrowkujawski.naszemiasto.pl Nasze Miasto