Paczkomat Ciechocinek — sposób na szybki odbiór i wysyłkę paczki

Materiał informacyjny InPost

Automaty paczkowe to punkty nadań i odbiorów przesyłek, które dostępne są niemal w każdym mieście Polski — także w Ciechocinku. Mieszkańcy cenią taką formę usług kurierskich ze względu na łatwość obsługi i dużą dostępność. Przesyłka dociera do odbiorcy następnego dnia roboczego i można ją odebrać o dowolnej porze, ponieważ punkty czynne są 24/7. Ponadto w automatach paczkowych można nadać paczkę bez konieczności zamawiania kurierów. Konkurencyjna cena przemawia za wyborem takiej opcji doręczenia przesyłki, a duża ilość punktów warunkuje łatwy odbiór w drodze do ulubionego sklepu lub podczas powrotu z pracy.

Paczkomat Ciechocinek — który wybrać?

W Ciechocinku — najpopularniejszej z miejscowości uzdrowiskowych w Polsce znajdują się 4 Paczkomaty. Łatwo odnajdziesz punkt najbliżej dogodnej dla Ciebie lokalizacji, korzystając z internetowej wyszukiwarki na stronie InPostu. Odszukaj sekcję „Znajdź Paczkomat” i wpisz kod pocztowy lub miasto, a wyświetlą Ci się wszystkie propozycje. Dlaczego Paczkomat w Ciechocinku? To świetne rozwiązanie dla małych przedsiębiorstw zajmujących się e-commerce, które pozwoli zyskać zaufanie klientów i oszczędzić pieniądze. Z punktów nadań i odbiorów mogą korzystać także użytkownicy indywidualni, zamawiając towary ze sklepów online i dokonując zwrotów w kilka chwil. Zapomnij o staniu w uciążliwych kolejkach na poczcie i ciesz się możliwością swobodnego odbioru!

Ciechocinek – odbiór paczki – jak to zrobić?

W Ciechocinku odbiór paczki możliwy jest na dwa sposoby. Pierwszy z nich sprawdzi się dla użytkowników ceniących wygodę i wymaga zainstalowania aplikacji mobilnej InPost Mobile. Właśnie tam pojawią się wszystkie wiadomości dotyczące nadań i odbiorów Twoich paczek. Otrzymasz powiadomienie w momencie dostarczenia przez kuriera przesyłki do Paczkomatu, a w Twoim zakresie jest jedynie odwiedzenie punktu i otworzenie skrytki przez naciśnięcie przycisku „Otwórz skrytkę”.

Drugi sposób odbioru jest równie prosty, ale powiadomienie o dostarczeniu paczki do Paczkomatu otrzymasz również na adres e-mail. W wiadomości będzie zawarty kod QR oraz kod odbioru, który posłuży Ci przy wyjęciu przesyłki ze skrytki. Idź do Paczkomatu i wprowadź na ekranie maszyny numer telefonu, a następnie zeskanuj kod QR lub wpisz ręcznie 6-cyfrowy kod. Gotowe — skrytka się otworzy, a Ty możesz wyjąć swoją paczkę.

Ciechocinek – wysyłka paczki

Jak zrobić to w kilku krokach? Tradycyjnym sposobem możesz nadać przesyłkę przez Internet, korzystając z opcji Szybkie Nadania na stronie internetowej InPostu. Znajdziesz tam etykietę nadania, którą należy wydrukować, wypełnić i nakleić na paczkę. Z tak przygotowanym i opłaconym pakunkiem udaj się do Paczkomatu, zeskanuj kod z etykiety i umieść przesyłkę w Paczkomacie.

Możesz również nadać paczkę przez aplikację mobilną. W tym celu w sekcji „Nadania” podaj niezbędne dane i następnie opłać swoje zlecenie. Po wykonaniu tych czynności otrzymasz kod, który należy zeskanować lub wpisać ręcznie na ekranie maszyny, wybierając opcję „Mam kod nadania lub kod zwrotu”. Pozostaje umieścić paczkę w skrytce. To wszystko!

Dodaj ogłoszenie