Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz - mecz 20. kolejki 2 grupy III ligi 2021/2022 [zapis relacji live]

Łukasz Szalkowski
Migawka z meczu Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz.
Migawka z meczu Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz. Łukasz Szalkowski
W kolejnym meczu trzecioligowych rozgrywek Olimpia Grudziądz podejmowała Zawiszę Bydgoszcz.

Derbowy mecz rozpoczął się od małej niespodzianki. W 8. minucie Zawiszę na prowadzenie wyprowadził Kamil Żylski. Bydgoszczanie później długo kontrolowali wydarzenia na boisku i nie pozwalali gospodarzom na oddawanie strzałów w światło bramki. Ostatecznie stracili bramkę tuż przed przerwą, gdy na listę strzelców wpisał się Kaczmarek.

Po przerwie faworyzowany zespół Olimpii wziął się mocniej do pracy w ofensywie. Już w 50. minucie grudziądzanie prowadzili już 2:1 po golu Jakuba Bojasa, a wynik ustalił Hubert Antkowiak. Zawisza w końcówce meczu grał w osłabieniu, po drugiej żółtej kartce Okuniewicza.

Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz 3:1 (1:1)

Bramki: Tomasz Kaczmarek (44), Jakub Bojas (50), Hubert Antkowiak (90) - Kamil Żylski (8). OLIMPIA: Olszewski - Cabrera, Cywiński, Kaczmarek, Rzepka, Bojas (71. Antkowiak), Zawada (81. Jarzec), Karankiewicz, Warcholak, Wicki, Witasik; ZAWISZA: Szelong - Paliwoda, Wędzelewski (90. Tabisz), Żylski, Mielcarek, Żyliński (75. Furst), Chachuła (90. Płątek), Okuniewicz, Weremko, Koziara (67. Piekuś), Tunkiewicz.
20:2419.03.2022

Radość w szatni grudziądzkiej ekipy.

19:5219.03.2022

Koniec! Derby przyciągnęły sporo kibiców na trybuny, ale i przed monitory portali Polska Press Bydgoszcz. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy przez cały weekend na nasze portale. Nie zabraknie relacji z meczu,  zdjęć, zdjęć kibiców oraz kolejnych materiałów wideo.

Do zobaczenia!

19:5019.03.2022

90+1' - minuta.

W końcówce meczu aż trzy zmiany w zespole Olimpii. Nie ma w tej chwili wątpliwości - najlepszej piłkarskiej drużynie w naszym regionie.

19:4919.03.2022

Kibice biało-zielonych skandują "Olimpia, derby są nasze!". Nic już chyba się w Grudziądzu nie odmieni. Miejscowi zadali decydujący cios i prawdopodobnie po raz drugi w tym sezonie pokonają Zawiszę.

19:4819.03.2022

90' - minuta. Gol dla Olimpii!

Podanie w pole karne do Antkowiaka, który opanował futbolówkę i trafił do siatki. 3:1!

19:4619.03.2022

87' - minuta.

Szybka kontra Olimpii, Kaczmarek w polu karnym zagrał do Jarzca, który z kilku metrów strzelił ponad poprzeczką.

19:4519.03.2022

88' - minuta.

Jarzec ukarany żółtą kartką. Chwilę wcześniej "żółtko" zobaczył też Witasik.

19:4019.03.2022

83' - minuta.

W ostatnich minutach Olimpia ma miażdżącą przewagę. Nie schodzi z połowy Zawiszy, goście muszą ciągle intensywnie pracować w obronie.

19:3719.03.2022

78' - minuta. Czerwona kartka!

Brutalny faul Okuniewicza, znowu w przy linii środkowej, ale po przeciwnej stronie boiska. Zawodnik ukarany drugim żółtym, a w konsekwencji czerwonym kartonikiem.

79' - minuta.

Świetny rajd z piłką Kaczmarka. Wbiegł w pole karne, zagrał do wbiegającego z drugiej strony Warcholaka, który przełożył piłkę na drugą nogę i uderzył na bramkę. Strzał wślizgiem zatrzymał w ostatniej chwili piłkarz Zawiszy.

19:3419.03.2022

76' - minuta.

Groźna kontra Olimpii, tuż przed polem karnym faulowany Karankiewicz.

77' - minuta.

Żółta kartka dla Okuniewicza za faul w środku pola.

19:3219.03.2022

75' - minuta.

19:3019.03.2022

72' - minuta.

Rzepka przejął piłkę w środku pola, przebiegł z nią kilka metrów i technicznym strzałem próbował oszukać Szelonga, który stał w okolicy piątego metra. Uderzenie było jednak kompletnie nieudane.

19:2819.03.2022

71' - minuta.

Boisko opuszcza też Kuba Bojas, wychowanek Zawiszy, który dziś strzelił gola dla Olimpii.

19:2419.03.2022

67' - minuta.

Piekuś zastępuję Koziarę. Ten drugi to lider Zawiszy z rundy jesiennej, ale nie jest jeszcze gotowy do gry. Z powodu kontuzji praktycznie nie przepracował on okresu przygotowawczego.

19:2219.03.2022

Kontratak Zawiszy, piłka na prawą stronę do Tunkiewicza, który długo się nie zastanawiał i huknął w kierunku bramki strzeżonej przez Olszewskiego. Niecelnie.

19:2119.03.2022

64' - minuta.

Strzał jednego z piłkarzy Olimpii sprzed pola karnego. Piłka wysoko nad poprzeczką.

19:2019.03.2022

63' - minuta.

Piłka z połowy boiska do wybiegającego Żylskiego, ten oddał strzał, ale sędzia przerwał grę - spalony.

19:1919.03.2022

Tak padła druga bramka dla Olimpii - zobacz wideo.

19:1419.03.2022

56' - minuta.

Kamil Żylski strzelał sprzed pola karnego, obok lewego słupka.

19:1319.03.2022

Jeden z kibiców Zawiszy rzucił petardę w okolice bocznej linii boiska. Mecz na chwilę został przerwany. Przerwa potrwała jednak około pół minuty.

19:1219.03.2022

55' - minuta.

Plany taktyczne obu trenerów wymagają teraz pewnie większych i drobnych korekt. Teraz to Olimpia prowadzi, a Zawisza nie może już bronić się przed atakami rywala. To bydgoszczanie sami muszą być bardziej ofensywnie usposobieni.

19:0719.03.2022

50' - minuta. Olimpia - Zawisza 2:1

Gospodarze obejmują prowadzenie. Piłka wzdłuż pola karnego do niepilnowanego Bojasa, który umieszcza piłkę w siatce.

19:0519.03.2022

46' - minuta.

Rozpoczęła się druga połowa meczu.

18:5619.03.2022

Podsumowanie pierwszej połowy

Mecz wyrównany, Zawisza miał wszystko pod kontrolą od momentu zdobycia gola przez większość czasu, dopiero kilka ostatnich minut to przewaga Olimpii, zwieńczona golem i szansą na prowadzenie.

18:4919.03.2022

45' - minuta.

Nie minęło nawet 60 sekund od wyrównania, a Olimpia mogła prowadzić! Prostopadłe podanie do Warcholaka zostało przecięte w ostatnim momencie.

45+1' - minuta.

Warcholak mocno zza pola karnego. Piłka odbiła się od obrońcy Zawiszy i opuściła boisko. W tym momencie sędzia zakończył pierwszą połowę meczu.

18:4619.03.2022

44' - minuta. Olimpia - Zawisza 1:1.

Olimpia doprowadza do wyrównania! Świetne podanie do wychodzącego zza pleców ostatniego obrońcy Kaczmarka. Zawodnik Olimpii znalazł się sam na sam z Szelongiem i technicznym strzałem po ziemi trafił do bramki.

18:4519.03.2022