ODPOWIEDZI Z ANGIELSKIEGO. Egzamin 8-klasisty 2021 z języka angielskiego. Co było? Czy test był trudny? Arkusze CKE i ODPOWIEDZI

Sandra Janikowska
Sandra Janikowska
1.1 - B
1.2 - A
1.3 - B
1.4 - C
1.5 - A
1.1 - B 1.2 - A 1.3 - B 1.4 - C 1.5 - A
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021 Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. ZADANIA, ARKUSZE, ODPOWIEDZI. Czy tegoroczny egzamin z angielskiego okaże się trudny? W czwartek, 27 maja 8-klasiści będą próbować swoich sił na teście z języka angielskiego. Tego dnia po rozpoczęciu egzaminu opublikujemy arkusz egzaminacyjny z angielskiego wraz z proponowanymi odpowiedziami. Jaki temat pracy pisemnej pojawi się na teście? Oto najważniejsze informacje na temat tegorocznych egzaminów ósmoklasisty!

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021 Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. ZADANIA, ARKUSZE, ODPOWIEDZI

W czwartek, 27 maja o godzinie 9:00 tegoroczni ósmoklasiści zmierzą się z testem z języka angielskiego. Arkusz egzaminacyjny z angielskiego pojawi się na stronie CKE tuż po godz. 13. Opublikujemy go w tym miejscu razem z odpowiedziami.

Egzamin 8-klasisyty 2021 z języka angielskiego. ARKUSZ CKE + ODPOWIEDZI

Temat pracy pisemnej na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty z angielskiego:

Egzamin 8-klasisty z języka angielskiego

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego składa się z 14 zadań. Na teście uczniowie będą mieli możliwość sprawdzić swoje siły zarówno w zadaniach otwartych, jak i zadaniach zamkniętych. Ponadto, ósmoklasiści będą zobowiązani napisać krótką pracę pisemną (od 50 do 120 słów). Ilość punktów, którą można uzyskać na egzaminie z angielskiego to: 55 pkt. Na rozwiązanie zadań uczniowie będą mieli 120 minut.

Na teście z języka angielskiego najczęściej pojawiają się zadania o następującej treści:

 • Usłyszysz dwukrotnie X tekstów. W zadaniach XXX, na podstawie informacji zawartych w nagraniu, z podanych odpowiedzi wybierz właściwą.
 • Usłyszysz dwukrotnie X wypowiedzi na temat zakupów przez internet. Na podstawie informacji zawartych w nagraniu dopasuj do każdej wypowiedzi odpowiadające jej zdanie.
 • Dla każdej z opisanych sytuacji wybierz właściwą reakcję. Zakreśl jedną z liter: A, B albo C.
 • Wpisz w każdą lukę brakujący fragment wypowiedzi, tak aby otrzymać spójny i logiczny tekst.
 • Przeczytaj tekst, z którego usunięto cztery zdania. Wpisz w każdą lukę literę, którą oznaczono brakujące zdanie, tak aby otrzymać spójny i logiczny tekst.
 • Wykorzystując wyrazy podane WIELKIMI literami, uzupełnij każde zdanie z luką, tak aby zachować sens zdania wyjściowego. Wymagana jest pełna poprawność ortograficzna i gramatyczna wpisywanych fragmentów zdań.

WAŻNE! Uczniowie są zobowiązani także do napisania pracy pisemnej. Najczęściej jest to email, który ma liczyć od 50 do 120 słów.

Egzamin ósmoklasisty. Tematy prac z ubiegłych lat

2020 ROK:

 • Twoja koleżanka z klasy przeprowadza się wkrótce za granicę. W e-mailu do kolegi z Anglii:
  • napisz, co Twoja klasa dała tej koleżance w prezencie, i opisz ten przedmiot
  • poinformuj, jak koleżanka zareagowała na Wasz prezent
  • wyjaśnij, jak zamierzasz pomóc tej koleżance w przeprowadzce.

2019 ROK:

 • Proponujesz grupie przyjaciół z Anglii wyjazd w polskie góry. W e-mailu do jednego z nich:
  • napisz, dlaczego warto pojechać w polskie góry
  • opisz osobę, która będzie się Wami opiekować podczas Waszego wyjazdu
  • doradź, co powinni ze sobą zabrać, i uzasadnij dlaczego.

Egzamin ósmoklasisty 2021. Harmonogram egzaminów

Poniżej zamieszczamy harmonogram egzaminów ósmoklasisty w 2021 roku:

25.05.2021 r. (wtorek)
godz. 9:00 - język polski

26.05.2021 r. (środa)
godz. 9:00 - matematyka

27.05.2021 r. (czwartek)
godz. 9:00 - język angielski

Egzaminy ósmoklasisty w ścisłym reżimie sanitarnym

Egzaminy ósmoklasisty w 2021 roku - zgodnie z zapowiedziami CKE - zostaną przeprowadzone stacjonarnie w szkołach z zachowaniem reżimu sanitarnego i zasad, jakie obowiązywały na testach w 2020 roku. Oznacza to, że zbliżające się egzaminy odbędą się zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Wśród najważniejszych obostrzeń należy wymienić: min. 1,5-metrowe odstępy pomiędzy uczniami, obowiązek zakrywania nosa i ust (wyjątek: czas trwania egzaminu) czy nakaz wietrzenia pomieszczeń.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021. Kiedy?

Wyniki egzaminów ósmoklasisty zostaną ogłoszone w całej Polsce w piątek, 2 lipca 2021 roku. Tydzień później uczniowie otrzymają swoje wyniki w formie zaświadczeń. Co ważne, znajdą się na nich wyniki w formie procentowej, a także na skali centylowej.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie