Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 2019 do lat 23 w boksie odbędą się w Ciechocinku

Daniel Piotrowski waga 64 kg wygrywa swój półfinałowy MP w Ciechocinku z zawodnikiem klubu KB Zagłębie Konin i melduje się w finale XXV Mistrzostw Polski Juniorów! CKB Potężnie
Kolejny sukces Ciechocińskiego Klubu Bokserskiego Potężnie.

Polski Związek Bokserski przyznał właśnie organizację mistrzostw Polski ciechocińskiemu klubowi.

Pod tężniami w dniach 7-12 2019 roku odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 w boksie. To druga tak duża impreza, której organizację otrzymał CKB Potężnie. W marcu 2018 roku w Ciechocinku odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Juniorów.

- To sukces nie tylko klubu, ale też całego miasta. Cieszymy się, w krótkiej historii naszego klubu ponownie otrzymaliśmy możliwości organizacji mistrzowskiej imprezy - powiedział Maciej Madajczyk, wiceprezes CKB
Potężnie.

Klub Bokserski w Ciechocinku powstał w 2016 roku w listopadzie. Jego założycielami byli Kamil Kurtys (prezes), Maciej Madajczyk (wiceprezes), Daniel Wypij (sekretarz) oraz Ryszard Falkowski i Bartosz Sosnecki (członkowie zarządu)

Sukcesy przyszły bardzo szybko. Już w następnym roku Jakub Szmajda wywalczył brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Polski i złoty medal na mistrzostwach okręgu. Natomiast Tomasz Tomaszewski i Daniel Piotrowski zostali wicemistrzami okręgu kujawsko pomorskiego. W 2018 roku Daniel Piotrowski zdobył tytuł mistrza Polski juniorów, Martyna Zaporoska i Weronika Argalska wywalczyły brązowy medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży . Argalska w tym samym roku zdobyła brązowy medal na Pucharze Polski kadetek w Grudziądzu, a Brajan Wudecki zdobył srebrny medal podczas MP młodzików.

- To sukcesy „mistrzowskie”, a ponadto nasi zawodnicy wygrywali turnieje w całej Polsce, a także poza jej granicami w Norwegii, Słowacji i Niemczech - dodał Madajczyk. - Daniel Piotrowski po zdobyciu tytułu mistrza Polski został powołany do reprezentacji Polski. W 2018 roku okazaliśmy się najlepszym klubem w powiecie aleksandrowskim w klasyfikacji dzieci i młodzieży prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Dodajmy, iż w poniedziałek do klubu wpłynęło powołanie dla Jakuba Szmajdy, tym razem na konsultacje szkoleniową kadry narodowej seniorów.

Najlepsze fotokolaże z klubów i dyskotek w 2018 roku [mnóstwo zdjęć, piękne kobiety]

Najlepsze fotokolaże z klubów i dyskotek w 2018 roku [mnóstw...

Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy?