Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ciechocinek. Kolejny etap remontu zabytkowych tężni

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Remont rozpoczął się od tężni nr 3
Remont rozpoczął się od tężni nr 3 Jacek Smarz
Modernizacja zabytkowych tężni w Ciechocinku wkroczyła w kolejny etap. Ekipy remontowe zajęły się najpopularniejszą z trzech budowli, znajdującą się przy samym deptaku.

Remont tężni w Ciechocinku

Każdy turysta i kuracjusz swój pobyt w Ciechocinku rozpoczyna od spaceru wzdłuż tężni. Są one unikatowym na skalę światową zabytkiem techniki, tworzącym niepowtarzalny mikroklimat, który przyciąga miliony turystów i kuracjuszy. Niezaprzeczalnie jest to jedna z największych atrakcji Uzdrowiska. Miejsce wyjątkowe, o którym każdy wie i każdy słyszał. Będąc w Ciechocinku koniecznie trzeba je odwiedzić.

Realizacja projektu pn. „Modernizacja i rozbudowa infrastruktury zespołu tężni” rozpoczęła się 30 marca br. Najpierw ekipy remontowe zajęły się tężnią nr 3. Ściągnięta została z nich tarnina, uszczelnione zostały zbiorniki solankowe. Zamontowany został również wiatrak.
Mimo pogłębiającej się pandemii koronawirusa, która mogła okazać się przeszkodą i spowodować opóźnienia w pracach, te, jak informuje spółka Uzdrowisko Ciechocinek S.A - idą zgodnie z planem, bez jakichkolwiek opóźnień.

W połowie września planowo rozpoczęły się prace nad rewitalizacją tężni nr 1. Pierwszy etap remontu tężni nr 1 objął prace na odcinku od tunelu (przejście przy tarasie widokowym nr 1) do końca tężni nr 1. Z końcem października natomiast modernizacja zabytkowych budowli wkroczyła w kolejny etap, z którym wiąże się tymczasowe zamknięcie całego terenu wokół tężni nr 1, wraz z tarasem widokowym. Spacerować można jednak wciąż w okolicach tężni nr 2.

- Zgodnie z planem na jesień tego roku, poza zdjęciem starej tarniny, zaplanowane jest uszczelnianie zbiorników tężni nr 1. - informują władze miasta. - Natomiast w przyszłym roku na obu tężniach położona zostanie nowa tarnina.

Koniec prac zaplanowano na koniec 2021 roku, a wartość całej inwestycji to 21,6 miliona złotych. Realizacja zadania możliwa jest dzięki 15 milionom złotych dofinansowania ze środków naszego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach wsparcia na rozwój tak zwanych potencjałów endogenicznych województwa.

Krótsza kwarantanna, eksperci chwalą decyzję

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na ciechocinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto