Chwila grozy na meczu Wda Świecie - Kujawianka Izbica Kujawska. Piłkarz Wdy trafił do szpitala

Jakub Keller
Gabriel Santos Falciano, piłkarz Wdy Świecie (na zdjęciu), wylądował w szpitalu po niefortunnym zdarzeniu w czasie meczu z Kujawianka Izbica Kujawska Wda Świecie
Niefortunnie zakończyła się walka o piłkę na meczu Wdy Świecie z Kujawianką Izbica Kujawska. Gabriel Santos Falciano wylądował w szpitalu.

Gabriel Dos Santos Falciano ucierpiał w meczu Wda Świecie - Kujawianka Izbica Kujawska

Do zderzenia Brazylijczyka grającego w barwach Wdy z graczem Kujawianki doszło na początku drugiej połowy.

- W 47 minucie zawodnicy walczyli o piłkę. Wskutek uderzenia łokciem Gabriel zadławił się gumą, którą żuł. Chwilowo wyglądało to groźnie, bo nasz gracz stracił przytomność - relacjonuje Michał Partyka, kierownik Wdy Świecie.

Na mecz Wdy Świecie zadysponowano śmigłowiec LPR

Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dla którego miejsce lądowania mieli zabezpieczać strażacy. Ostatecznie maszynę jednak odwołano, a Gabriel Dos Santos Falciano został przetransportowany do szpitala "naziemnym" Zespołem Ratownictwa Medycznego. Klub poinformował, że u zawodnika podejrzewano wstrząśnienie mózgu.

Wda wygrała ten mecz 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów w doliczonym już czasie gry strzelił Karol Maliszewski.