Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bakteria New Delhi w szpitalu tymczasowym w Ciechocinku. Przyjęcia nadal wstrzymane

Krzysztof Górski
Krzysztof Górski
Pierwszy przypadek zakażenia bakterią New Delhi w ciechocińskim szpitalu tymczasowym wykryto 6 kwietnia 2021 roku.
Pierwszy przypadek zakażenia bakterią New Delhi w ciechocińskim szpitalu tymczasowym wykryto 6 kwietnia 2021 roku. UW
Działalność szpitala tymczasowego w 22. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Ciechocinku nadal pozostaje wstrzymana w związku z zakażeniem bakterią New Delhi wśród pacjentów.

Działalność szpitala tymczasowego wstrzymana przez superbakterię

We wtorek, 6 kwietnia nasz region obiegła informacja, że działalność szpitala tymczasowego w 22. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjnym w Ciechocinku została wstrzymana, bowiem w organizmie jednego z pacjentów wykryto groźną superbakterię New Delhi. Zdecydowano wówczas o wstrzymaniu przyjmowania kolejnych chorych. W czwartek, 8 kwietnia władze województwa poinformowały o następnych przypadkach zakażenia wśród dwojga pacjentów.

- Pierwsza osoba zakażona tą bakterią zmarła, ale główną przyczyną zgonu był ciężki przebieg COVID-19. Drugą osobę przetransportowano do szpitala wojewódzkiego w Toruniu. Trzecia osoba wymaga wsparcia respiratora i niestety nie ma możliwości, aby tego pacjenta przetransportować do innej placówki zakaźnej. Ta osoba jest w tej chwili odseparowana od innych. Nie ma jednak możliwości, aby ją w pełni odizolować - poinformował w poniedziałek, 12 kwietnia Adrian Mól, rzecznik wojewody.

Jeżeli tylko stan zdrowia tej osoby pozwoli na transport do innej placówki możliwe będzie ponowne uruchomienie przyjęć do szpitala tymczasowego. Obecnie przebywa w nim 15 chorych na COVID-19.

Superbakteria New Delhi to potoczna nazwa Klebsiella pneumoniae NDM - pałeczki zapalenia płuc, która należy do grupy bakterii jelitowych. Bakteria New Delhi jest odpowiedzialna za groźne dla życia zapalenie płuc, zapalenie układu moczowego, pokarmowego, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i wielu innych chorób. Jeśli dojdzie do zakażenia, organizm sam może zwalczyć patogen. Jeśli się to nie uda, zakażenie może przejść w formę przewlekłą, wówczas nie można wyleczyć zwykłego zapalenia płuc czy zapalenia pęcherza. Konsekwencją może być śmierć pacjenta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na ciechocinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto